Szkolenie lekarzy i pielęgniarek medycyny pracy 11.04.2019.

W czwartek 11 kwietnia 2019 r. w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze odbyło się organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Pracy Oddział w Zielonej Górze szkolenie dla lekarzy i pielęgniarek medycyny pracy.
Program szkolenia obejmował tematy:

1. „Uwarunkowania zdrowotne i społeczne urlopów dla poratowania zdrowia nauczycieli w świetle badań odwoławczych prowadzonych w Województwie Lubuskim w latach 2008-2017. Analiza sytuacji orzeczniczej i zdrowotnej”
    Konsultant Wojewódzki w dziedzinie medycyny pracy dr n. med. Tomasz Gajewski
  2. „Oceny zagrożeń dla zdrowia i życia pracownika, jakie mogą wynikać z warunków pracy, jej rodzaju i sposobu wykonywania na podstawie wizytacji stanowiska pracy w wybranym zakładzie”
    Z-ca Kierownika Poradni Medycyny Pracy – lek. med. Maciej Ryngier
  3. „Przypadek kliniczny w orzekaniu o chorobie zawodowej ”
    Kierownik Poradni Chorób Zawodowych WOMP w Zielonej Górze lek. med. Agnieszka Komarnicka-Plewa
  4. Aktualne problemy w medycynie pracy
    Kierownik Działu Organizacji Nadzoru i Szkolenia WOMP Zielona Góra – lek. med. Roman Pilecki

Uwaga!
Skarbnik zielonogórskiego oddziału PTMP przypomina o uregulowaniu zaległości w opłacaniu składek członkowskich. Zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego PTMP z dnia 3.04.2017 r., wysokość rocznej składki od 1.01.2018 r. wynosi: 100 zł dla członków pracujących zawodowo, 50 zł dla osób przebywających na emeryturze i niepracujących zawodowo.
Sekretarz oddziału będzie przyjmował deklaracje kandydatów na członka PTMP od lekarzy specjalizujących się. Druki deklaracji będą dostępne w dniu szkolenia.